Avalehele Sisujuht Tagasiside Kontakt

Alates märtsist pakun Ida-Harjumaal (ajalise sobivuse korral ka mujal) järgmisi aiandusalaseid teenuseid: viljapuude ja marjapõõsaste kujundus- ja hoolduslõikus (sh suvine) ning tööde juhendamine. Lisateave... Tellimusest anna juba talvel teada, siis on aega atra seada!

Üritused
Vaata kõiki

Aiauudised
busyPOLLXT_LOADING

Mida teha, kui puu on lumepiirini kahjustatud?

 
Päris noort puud tasub poputama hakata, sest allesjäänud tüükast saab uue tüve ja võra kasvatada. Poogitud puude puhul tuleb hoolikalt vaadata, et asendamiseks jäetav(ad) kännuvõsu(d) tingimata kultuurosast pärit oleks. Omajuursete puudega seda muret ei ole.
Vanema poogitud puu puhul on targem siiski uus istik muretseda, kuid omajuursete ploomi- ja kirsipuude juurevõsu(de)st saab uue tüve ja võra kujundada. Siit tulenebki mikropaljundatud ploomi- ja kirsipuude eelis. Pakasekahjustuse kartuses kujundatakse loomupäraselt külmaõrnemate liikide istikud sageli juba puukoolis põõsaspuudeks (neil puudub tavapärane tüvi). Selliste puude taastamine kujuneb lihtsamaks ja kiiremaks.
Sama kehtib ka nende puude puhul, mille tüvi või põhioksad on loomade poolt lootusetult kahjustatud.
Kui kahjustatud on vaid lumepiiril olev kitsas tüvering…
Seda juhtub siis, kui õhutemperatuur langeb kriitilise, puule saatusliku piirini vaid lumepinnal. Sel juhul tekivad kitsale tüveribale ümberringi laigud ning puu päästmiseks tuleb kasutada aprillis-mais sildpookimist.