Avalehele Sisujuht Tagasiside Kontakt

Alates märtsist pakun Ida-Harjumaal (ajalise sobivuse korral ka mujal) järgmisi aiandusalaseid teenuseid: viljapuude ja marjapõõsaste kujundus- ja hoolduslõikus (sh suvine) ning tööde juhendamine. Lisateave... Tellimusest anna juba talvel teada, siis on aega atra seada!

Üritused
Vaata kõiki

Aiauudised
busyPOLLXT_LOADING

Sõstrasortide degusteerimine ja istikumüük

Olen tegelenud sõstra- ja karusmarjasortide hobiviisilise katsetusega alates 1984. aastast. Aja jooksul on sorte aina lisandunud ja nüüdseks on kollektsioonis üle 80 sordi (s.h musti sõstraid üle 50). Neist umbes kolmandikku julgen soovitada laiemaks kasvatamiseks. 

Alates aastast 2009 olen marjade valmimise ajal korraldanud nende degusteerimist. Ürituse jooksul annan ülevaate sordivaatluste uusimatest tulemustest ning paljunduses olevate sortide eelistest ja puudustest. Lisaks räägin taimede istutamisest ja kasvuaegsest hooldamisest, haigustest ja kahjuritest ning nende tõrjest. Tegelikult on erinevus sortide vahel üsna suur – seda nii marjade suuruse, maitse, valmimisaja kui põõsa muude omaduste näol.

Üritustele võtan kaasa ka paremate sortide nõuistikud, nii et huviline saab sordi aeda vastavalt maitse-eelistusele (muidugi arvestades ka haigus- ja kahjurikindlust ning muid omadusi). Kellel on sortide osas erisoove, saab eelnevalt e-kirjaga ( See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud. ) teada anda, sest muidu ei pruugi neid (piisavalt) kaasas olla. Potis turbapallis juurdunud taimi võib vabalt ka südasuvel istutada, peaasi, et kasvuala põhjalikult kastetud saaks. 

Sordivalik...

2019. aastal saavad huvilised sõstrasortidest ülevaate (s.h juulis-augustis eri sortide marju maitsta-hinnata) ja istikuid kaasa osta järgmistel üritustel:

20. juulil Tallinna botaanikaaias marjapäeval.

3. augustil (laupäeval) Harjumaal Kose valla Karla külas aiakülastuspäeval Lilleralli

9. ja 10. augustil Balti jaama turul marjafestivalil.

22. septembril Metsakasti külapäeval Viimsi vallas.

5. oktoobril Kuusalus Kapa turul.

NB! Kellel on sortide osas erisoove, palun eelnevalt e-kirjaga See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud. teada anda, sest muidu ei pruugi kõikide sortide istikuid üritusel (piisavalt) kaasas olla.

Ja veel... Kuna sordid käituvad eri kasvukohtades mõnel määral erinevalt, on teretulnud ka osalejatepoolsed tähelepanekud.

Täpsemat teavet ürituste kohta saab kodulehelt: www.aiatark.ee

NB! Jälgige siia lehele tulevaid muudatusi ja täiendusi!