Avalehele Sisujuht Tagasiside Kontakt

Alates märtsist pakun Ida-Harjumaal (ajalise sobivuse korral ka mujal) järgmisi aiandusalaseid teenuseid: viljapuude ja marjapõõsaste kujundus- ja hoolduslõikus (sh suvine) ning tööde juhendamine. Lisateave... Tellimusest anna juba talvel teada, siis on aega atra seada!

Üritused
Vaata kõiki

Aiauudised
busyPOLLXT_LOADING

Sõstrasortide degusteerimine


Olen tegelenud sõstrasortide hobiviisilise katsetusega alates 1984. aastast. Nüüdseks on kollektsioonis üle 50 sordi (s.h ka need, mille põõsastelt saab esimesi vilju maitsta alles 2013. aastal). Neist umbes kolmandikku julgen soovitada laiemaks kasvatamiseks. Punase ja valge sõstra osa kogu sortimendist on napilt viiendik.

Neljal viimasel suvel (2009-2012) olen sõstarde valmimise ajal korraldanud marjade degusteerimist. Ürituse jooksul annan ülevaate sordivaatluste uusimatest tulemustest ning paljunduses olevate sortide eelistest ja puudustest. Lisaks räägin sõstarde istutamisest ja kasvuaegsest hooldamisest, haigustest ja kahjuritest ning nende tõrjest. Tegelikult on erinevus sortide vahel üsna suur – seda nii marjade suuruse, maitse, valmimisaja kui põõsa muude omaduste näol.

Üritustele võtan kaasa ka sõstarde nõuistikud, nii et huviline saab sordi aeda vastavalt maitse-eelistusele (muidugi arvestades ka haigus- ja kahjurikindlust ning muid omadusi). Kellel on sortide osas erisoove, saab eelnevalt e-kirjaga ( See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud. ) teada anda, sest muidu ei pruugi neid (piisavalt) kaasas olla. Potis turbapallis juurdunud taimi võib vabalt ka südasuvel istutada, peaasi, et kasvuala põhjalikult kastetud saaks.

Sordivalik:
must sõstar 'Sejanets Golubki', ’Varmas’, 'Minai Šmõrjov', 'Belorusskaja sladkaja', ’Pamjati Vavilova’, ’Lentjai’, ’Titania’, ’Zagadka’, 'Karri' (väheses koguses), 'Almo', ’Otelo’, ’Polar’, ’Bagira’, 'Tšornõi žemtšug’, 'Swartbo'.
punane ja valge sõstar ’Jonkheer van Tets’, ’Hollandi punane’, 'Hele' (valge).

2013. aastal saavad huvilised sõstrasortidest ülevaate (s.h juulis-augustis eri sortide marju maitsta-hinnata) ja istikuid kaasa osta

19. juulil (reedel) Harjumaal Sakus uurimiskeskuses Evika marjapäev.

3. augustil (laupäeval) Harjumaal Kose valla Karla külas aiakülastuspäev Lilleralli.

10. augustil (laupäeval) suur marjapäev Pärnumaal Sauga vallas.

16.-18. augustini (reedest pühapäevani) Harjumaal Ellamaa 10. aianduspäevad Eestimaa kauniks ja roheliseks 2013. kus maitsmiseks on kaasas hiliste sortide värsked ja kõikide sortide sügavkülmutatud marjad.

24. ja 25. augustil (laupäeval ja pühapäeval) Pärnumaal Vändra vallas Saare-Tõrvaaugu aiapäevad  Saare-Tõrvaaugu aiapäevad.

14. septembril (laupäeval) taimelaadal ja taimegurmaanide kokkutulekul Võhma Juurikas 2013.

15. septembril (pühapäeval) Lääne-Virumaal Mõdrikul "Sügisesel saamapäeval".

28. septembril (laupäeval) Kuusalus Kapa turul.

NB! Kellel on sortide osas erisoove, palun eelnevalt e-kirjaga See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud. teada anda, sest muidu ei pruugi kõikide sortide istikuid üritusel (piisavalt) kaasas olla.

Ja veel... Kuna sordid käituvad eri kasvukohtades mõnel määral erinevalt, on teretulnud ka osalejatepoolsed tähelepanekud.

Täpsemat teavet ürituste kohta saab kodulehelt: www.aiatark.ee.


NB! Jälgige siia lehele tulevaid muudatusi ja täiendusi!