Avalehele Sisujuht Tagasiside Kontakt

Alates märtsist pakun Ida-Harjumaal (ajalise sobivuse korral ka mujal) järgmisi aiandusalaseid teenuseid: viljapuude ja marjapõõsaste kujundus- ja hoolduslõikus (sh suvine) ning tööde juhendamine. Lisateave... Tellimusest anna juba talvel teada, siis on aega atra seada!

Üritused
Vaata kõiki

Aiauudised
busyPOLLXT_LOADING

’Tšornõi žemtšug’

Hilisepoolne.

Marjad mustad, suured (keskmine mass 1,4 g), läikivad, ühtlase suuruse, kuid mõnel aastal ebaühtlase valmivusega, hapumagusad, püsivad hästi tarjas, kobarad keskmise pikkusega, korjatavad nii üksikmarjade kui ka kobaratena. Viljaliha mahlane, üsna maitsev, viljakest keskmise paksusega. Marjad sisaldavad 7,2% suhkruid, 2,8% happeid ja 132 mg C-vitamiini 100 g kohta (Polli keemialabori andmeil).

Põõsas keskmise kasvuga, veidi laiuv, saagikas (keskmine saak 3,1 kg põõsalt), hakkab varakult kandma. Asendusvõrseid annab keskmiselt. Senini talvekindel ja vastupidav jahukastele ning sõstra-pahklestale.

Pärit Venemaalt: aretatud I. V. Mitšurini nimelises Üleliidulises Aianduse Teadusliku Uurimise Instituudis sortide ‘Minai Šmõrjev’ ja ‘Brödtorp’ ristamisel. Pollis sordiuurimises 1990. a. Eestis riiklikus sordikatsetuses 1998. aastast.

Andmed seisuga 01.10.2018.